Jesteś w sekcji:   Strona główna  > 

Aktualności

 >  Nowości budowlane

Powrót do listy aktualnościDrukujNowości budowlane


NOWOŚĆI BUDOWLANE - JAK DBAĆ O GROBY BLISKICH OSÓB?
JAK DBAĆ O GROBY BLISKICH OSÓB?
dodano: 2010-10-28 06:00:36

 

Zgodnie z tradycją, we Wszystkich Świętych i Zaduszki, udamy się na cmentarze, by uczcić pamięć najbliższych osób. Trzeba zatem nieco wcześniej zadbać o odpowiednie przygotowanie nagrobków i dokonać ewentualnych korekt. Drobne naprawy można bez problemu wykonać we własnym zakresie, bez konieczności korzystania z usług remontowych specjalistycznych firm.

 

Oto kilka czynności, które w połączeniu z użyciem najnowszych produktów firmy Atlas, zapewnią szybką i efektywną renowację:

 

Punkt 1: szorujemy
Prace porządkowe rozpoczynamy od dokładnego umycia pomnika i płyty wodą z detergentem, np. płynem do mycia naczyń. Powszechne jest pojawianie się na nagrobkach mchów, grzybów lub pleśni. Należy je usunąć mechanicznie, szczotką drucianą (beton lub lastrico) lub szorstką ściereczką (marmur). Po oczyszczeniu i wyschnięciu podłoża, najlepiej jest dwukrotnie pokryć go preparatem grzybobójczym, stosując kilkugodzinne przerwy. Tworzy się wówczas bezbarwna powłoka, odporna na zmienne warunki atmosferyczne.

 

Punkt 2: wypełniamy ubytki
Usunięcie wierzchniej warstwy brudu uwidoczni ewentualne uszkodzenia. Ubytki i spękania na powierzchni i krawędziach płyt, o grubości od 5 mm do 30 mm, w grobowcach betonowych można naprawić przy pomocy zaprawy szybko twardniejącej, wypełniając nią brakujące elementy i wyrównując za jej pomocą zniszczoną powierzchnię.


Punkt 3: sklejamy
W przypadku:
- szczelinowatego pęknięcia cokołu czy innych kamiennych elementów,
- konieczności przyklejenia marmurowych tablic na powierzchniach pionowych lub poziomych,
- przymocowania płyt z innego kamienia lub gazonu na kwiaty
konieczne jest zastosowanie odpowiednio mocniejszej zaprawy.

 

Punkt 4: impregnujemy
Pomniki i płyty nagrobne narażone są na szkodliwe działanie środowiska zewnętrznego: promieniowania UV, niskich i wysokich temperatur, deszczy i wszelkich zanieczyszczeń środowiska miejskiego. Dlatego, po dokonaniu drobnych napraw, warto je całościowo pokryć warstwą bezbarwnego, silikonowego preparatu do zabezpieczania nasiąkliwych elementów kamiennych oraz podłoży wykonanych z betonu i materiałów ceramicznych. Tak zabezpieczona powierzchnia nie przyciąga zanieczyszczeń, a woda z opadów atmosferycznych spływa po nagrobku, dodatkowo go oczyszczając.

 

Artykuł powstał na podstawie informacji prasowych firmy ATLAS.
 


Komentarze (0)

Brak komentarzy.

zamknij

Logowanie

Jeżeli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

   

Loguj mnie automatycznie przy każdych odwiedzinach serwisu
zaloguj